uchilishte1

Новини

Новини

Заповядайте на 06. 06. 2019г. от 17:30 часа в големия салон на НЧ "15. IX. 1903 - 1915" град Разлог.

izqva

 

Под звуците на светите братя Кирил и Методий учениците от ОУ "Никола Парапунов" отбелязаха 24 май.

 

 

Учим и творим нашето бъдеще!

24 май е един от най - българските празници. На тази дата честваме Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост. Така светлината, запалена от двамата братя, не угасва истинско кандило в мрака на робството, тя трепти и пръска светлина в душите.  

24 май е празник на духовното извисяване, на стремежа към усъвършенстване. Затова в навечерието на празника ръководството и учителският колектив на ОУ "Никола Парапунов" изразяват своето уважение към учениците, чиито успехи се дължат на упорит труд в необятния свят знанието.

Гордеем се с постиженията на

Благовест Филипов Гьошев - отлично представяне в националния кръг на олимпиадата по история и цивилизации в гр. Копривщица

Надежда Викторова Ушева - отлично представяне в националния кръг на олимпиадата по история и цивилизации в гр. Копривщица, в областния кръг на олимпиадата по биология и здравно образование и в областния кръг на олимпиадата по физика

Любима Петрова Фарфарова - участие в националния кръг на състезанието по музика "Ключът на музиката" в гр. Пловдив и отлично представяне в областния кръг на олимпиадата "Знам и мога"

Йордан Филипов Гьошев - участие в националния кръг на състезанието по музика "Ключът на музиката" в гр. Пловдив и отлично представяне в областния кръг на олимпиадата "Знам и мога"

Никола Георгиев Сланчев - участие в националния кръг на състезанието по музика "Ключът на музиката" в гр. Пловдив и отлично представяне в областния кръг на олимпиадата по български език и литература

Петър Костадинов Коцаков - място в областния кръг на олимпиадата по история и цивилизации и участие в националния кръг на състезанието по музика "Ключът на музиката" в гр. Пловдив

Кристина Лъчезарова Голова - I място във вътрешноучилищния литературен конкурс на тема "Вълшебството в детския свят"

Ивона Стоянова Чонева - отлично представяне в областния кръг на олимпиадата по история и цивилизации

Петя Петрова Пахова - отлично представяне в областния кръг на олимпиадата по биология и здравно образование, в областния кръг на олимпиадата по физика и в областния кръг на олимпиадата по история и цивилизации и успешно представяне в конкурса "Човекът - свободен и независим", организиран от Общинския съвет по наркотични вещества гр. Благоевград

Тодор Иванов Ганджов - отлично представяне в областния кръг на олимпиадата по биология и здравно образование

Румен Николаев Пулин - отлично представяне в областния кръг на олимпиадата по физика

Димитър Иванов Циров - отлично представяне в областния кръг на олимпиадата "Знам и мога"

Ясмина Красимирова Даутова - отлично представяне в областния кръг на олимпиадата "Знам и мога"

Теодора Веселинова Тодорова - отлично представяне в областния кръг на олимпиадата по история и цивилизации

Борислава Костадинова Кутларска - отлично представяне в областния кръг на олимпиадата по история и цивилизации

Мартин Иванов Дурев - отлично представяне в областния кръг на олимпиадата по история и цивилизации

Борислав Георгиев Хаджистоянов - заемане на призови места в национални и международни състезания по ски слалом

Иван Михайлив Кузманов - завоюване на призови места в ски състезания

Стефани Стефанова Вълева - отлично представяне в областния кръг на олимпиадата по история и цивилизации и завоюване на призови места в ски състезания

Владимира Георгиева Елчинова - II място в конкурса "Човекът - свободен и независим", организиран от Общинския съвет по наркотични вещества гр. Благоевград

Здравко Петров Петров - успешно представяне в конкурса "Човекът - свободен и независим", организиран от Общинския съвет по наркотични вещества гр. Благоевград

Гордеем се с успешните млади надежди на волейболния ни отбор, които тази година се класираха на първо място в областните и зоналните кръгове на училищните състезания по волейбол: Кристиян Асенов Сланчев, Иван Николаев Елчинов, Благовест Филипов Гьошев, Стилиан Младенов Делибосов, Даниел Йорданов Мицин, Лазар Георгиев Лучков, Мартин Иванов Дурев, Антонио Тодоров Захов, Мариан Костадинов Манов, Мартин Михайлов Прокопов.

Госпожа Даниела Пелтегова, директор на училището, ще награди със златни и със сребърни медали за постигнат отличен успех 70 ученици от V до VII клас с похвални грамоти четвъртокласниците, получили 6.00 на НВО по отделните учебни предмети, и с похвални грамоти учениците от II до IV, постигнали максимален брой точки на четири и пет кръга на състезанието, организирано от СБНУ.

Скъпи ученици покорявайте върховете на знанието! Вие сте бъдещето, в което вярваме!