На 1, 2 и 3 май четвъртокласниците от ОУ „Никола Парапунов“ – Разлог със своите учители Ж. Барова, М. Гюрова и Г. Варсанова проведоха кратка, но незабравима разходка из нашата родина.
🌿Пътешествието започна с „Подземната перла на България“ – пещерата „Съева дупка“, продължи сред плодородните поля на Дунавската равнина и през величествената Стара планина.
🛖Прочутата панорама „Плевенска епопея 1877 г.“ ни показа на живо събитията, решили Освобождението на България
🕍Из крепостта „Царевец“ в старопрестолното Търново и днес витаят духовете на славните владетели на Второто българско царство. Особено въздействащ бе спектакълът „Звук и светлина“, който разказва историята на крепостта чрез музика и светлинни ефекти.
🐈⬛В Габрово, в Дома на хумора и сатирата, децата научиха историята на символа на града – котката с отрязана опашка, моделираха, рисуваха, тъкаха на стан, забавляваха се.
🍡В „Етъра“ – музея на открито, се разхождаха сред занаятчийски работилници, дюкянчета, воденици и валявици; опитваха вкусни изделия, които майсторите изработваха пред тях.🍭
🇧🇬С чувство на гордост изкачиха стъпалата до Паметника на свободата на вр. Шипка. Развълнувани проследиха анимационния разказ за Шипченската епопея и подвига на руските войни и българските опълченци.🇧🇬
Преживявания и емоции, които деца и учители ще носят винаги в сърцата си!🇧🇬















