🥈 Шахматна гордост за Разлог – ОУ „Никола Парапунов“ е вицешампион на България! ♟️🏆

🥈 Шахматна гордост за Разлог – ОУ „Никола Парапунов“ е вицешампион на България! ♟️🏆
С изключително представяне и достойна игра отборът по шахмат на ОУ „Никола Парапунов“ завоюва титлата вицешампион на България във възрастова група V–VII клас на финалите на Ученическите игри.
Нашите талантливи шахматисти Николай Златков, Даниелс Крастинш, Борис Златков, Ян Кацарски и Елина Стоименова демонстрираха отлична подготовка, концентрация и състезателен дух в двубоите срещу най-силните училищни отбори в страната.
Заслужено признание получиха Борис Златков и Ян Кацарски, ученици в III клас, които показаха уверена и зряла игра.
Поздравления към вицешампионите отправи директорът на училището г-жа Пелтегова. Тя изрази своята гордост от постигнатия успех и благодари на учениците за достойното представяне на училището и град Разлог. Тя им пожела да продължават да преследват мечтите си със същата упоритост и вдъхновение и да покоряват нови върхове в света на шахмата.
Ръководството на училището изказва своята искрена благодарност към Шахматен клуб „Мехомия“ и на г-н Иван Пенджаков, ръководител на шахматен клуб към НЧ ,,15 септември 1903-1909г.” – гр. Разлог за подкрепата и всеотдайната работа с младите състезатели.
Гордеем се с вас, шампиони!