Екскурзия, посветена на 150 години от Априлското въстание проведоха третокласниците от ОУ ”Никола Парапунов”. На 18.04.2026 г. по НП “България – образователни маршрути” Модул 3 – Културните, държавните и научните институции като образователна среда учениците посетиха гр. Панагюрище.
В Историческия музей имаха възможност да видят оригиналното Панагюрско златно съкровище и се запознаха с героизма и делото на народа през април 1876 г., разгледаха музейната експозиция, посветена на въстанието. Силно впечатление им направи филмът за живота на Райна Княгиня, който изгледаха в едноименния музей. Денят завърши с отдаване на почит пред Мемориалния комплекс “Априлци”.














